fbpx
Google Reklamları
Trend

Muğla Google Reklamları – Muğla Dijital Reklam Hizmeti

Muğla Google Reklamları ile pazaryeri karınızı arttırabilir daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Yerel Google reklamları ile yereldeki müşterilerinize daha kolay ulaşabilir, onlara daha hızlı, güvenli bir alışveriş deneyimi sunabilirsiniz. Hatta sadakat puanları oluşturup bir sadık müşteri listesi yapabilir, onlara promosyon dağıtabilirsiniz.

Muğla Dijital Reklamları işletme veya kurumunuzun markalaşmasını sağlayabilir ve hatta Google Ads kampanyaları ile marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. İnternette yayınlayacağınız reklamların en büyük avantajı bütçe kontrolünün elinizde olması ve alacağınız etkileşimin öngörülebilir olmasıdır. Sizlerde Dijital Reklamlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımı mutlaka okumaya  devam etmelisiniz.

mugla dijital reklam
Muğla Google Reklamları

Muğla Google Reklamlarının Avantajları Neler

Muğla Google Reklamlarının en büyük avantajı yereldeki potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlamasıdır. Düşünün mevcut bir hedef kitleniz var ve bu hedef kitleyi büyütmek istiyorsunuz, mevcut kitlenize benzer kitleleri havuzunuza dahil etmek istiyorsunuz bunu elde etmenin en kolay yolu Dijital Reklamlardan geçmektedir. Arama Ağı kampanyaları ile Satacağınız ürün veya hizmeti pazarlamak için direk talep edene ulaşıyorsunuz. Mesela şöyle bir örnek vermek istiyorum: 

Muğla’da Helvacı Tahsin’i çok iyi bilirim. Muğla hakkında bir iki araştırma yapan herkeste çok iyi bilir. Tahsin Beyin helvalarını internetten pazarladığını düşünün. Tahsin Bey arama ağı reklamlarını kullanarak helva yemek isteyenlere satış yapmak istiyor. Bu süreçte bir müşteri Google’a “Çikolatalı helva” veya “helva satın al” yazdıklarında Tahsin Bey en üstte çıkacak ve müşterilerine kolay satış yapma imkanı bulacaktır.

Mesela sizlerle bir reklam harcamalarının dönüşümünün hesaplamasını yapalım. Bu hesaplamayı yapmanız vereceğiniz reklamların stratejisini belirlemenize yardımcı olacak. Denklemimiz şu şekilde

Roas= (Reklam Geliri/Reklam Maliyeti) x 100

Örneğin 150 TL yapılan reklam harcaması sayesinde 450 TL satış yapılması durumunda bizim elde edeceğimiz dönüşüm değeri 3 yada %300 olarak hesaplanır. Bu dönüşümün yorumlamasına gelecek olursak mantığı çok basit. 1 TL yaptığınız reklam harcamasından elde ettiğiniz gelir 3 TL dir.  Buda sizin kar yaptığınızın göstergesidir. Dijital Pazarlamanın faydalarının tamamını anlatmamız mümkün değil ama gösterdiğim örnek en büyük avantajı ve öngörülebilir olduğunun kanıtıdır. Yerel Google Reklamlarının diğer avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Dijital Pazarlama bilgi ve disiplin isteyen bir iştir. Google Ads Kampanyalarınızı yönetmesi için bir danışmana ihtiyacınız olduğu takdirde bana hemen ulaşabilirsiniz.
ozantozanoglu.com
Digital Marketing Specialist

Yerel Google Reklamları’nın Avantajları

 • Daha fazla potansiyel müşteriye erişeceksiniz
 • Marka bilinirliğinizi arttıracaksınız
 • Yerelde kuponlar dağıtarak sadık müşteriler oluşturacaksınız
 • Lokal SEO yaparak Web sitenize organik trafik çekebileceksiniz
 • Reklam bütçesini kendiniz belirleyecek ve kontrol altında tutabileceksiniz
 • Elde ettiğiniz verileri ölçebilecek ve buna göre stratejiler oluşturacaksınız
 • Ve daha fazlası

Yerelde Dijital Pazarlama Nasıl Olmalı

 1. Google Haritalara işletme kaydınızı eksiksiz yapmalısınız
 2. Google’da işletmenize yakın olan insanlara promosyon vermelisiniz
 3. Bulunduğunuz konuma göre reklamlar verin
 4. Bütün sosyal medya platformlarında hesaplarınızı açın
 5. Facebook gibi sosyal medya platformlarında yerel gruplara üye olun
 6. Lokal SEO Yapın
 7. Yereldeki internet gazetelerinden backlink alın
 8. İşletmeniz hakkında hashtag ler oluşturup müşterilerinizden paylaşmalarını isteyin

Dijital Pazarlama hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve işletmenizi geliştirmek için, “Dijital Pazarlama Eğitimi” adlı makaleme bakabilirsiniz. Bire bir eğitimi için ise benimle iletişime geçebilirsiniz.

Makale Sana Yardımcı Oldu mu?
7.5/10

Bu yazı sana yardımcı oldumu?

Dijital Pazarlama - 100%

100%

Puan

Düşüncelerinizi çok önemsiyorum, yapacağınız puanlamalar benim gelişimimde yardımcı olacak.

User Rating: 4.37 ( 9 votes)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın