fbpx
SEO
Trend

Mersin SEO Hizmeti > Performans Garantisi > Destek Al

Mersin SEO Hizmeti işletmenizi yerel bir kitle tarafından tanınmasını sağlar. Yerel SEO’nun önemi çok büyük, zira bugün Google’ın arama istatistiklerine bakacak olursak yapılan sorguların %46’ sı yerel amaçla yapılıyor. Yerelde yapılan arama motoru optimizasyonun amacı yerelde sorgu yapan kitlelere ulaşmaktır. Bu arama türüne örnek verecek olursak genel aranan hizmet ve ürünün başına “yakınımda” veya “Mersin’de” kelimesi kullanılır. 

Örneğin arama motorunda “Diş Doktoru” sorgusu genel bir ifadedir ve ulusal çapta web siteleri dizine alınacaktır. Ama “yakınımdaki diş doktoru veya “Mersin Diş Doktoru” gibi ifadeler tamamen size fayda sağlayacak içerik veya hizmetlerdir. Buradan bilgi almanız halinde büyük bir ihtimalle hizmeti satın alacak veya işletmeye yöneleceksiniz. Yerel SEO’nun önemi bu şekilde açıklanabilir.

mersin seo
Mersin SEO Hizmeti

Mersin SEO Hizmeti Nedir

Mersin SEO Hizmeti internetteki işletmenizi veya kurumsal sitenizi yerel arama motoru dizinlerinde üst sıraları çıkarmayı hedefler. Verilen hizmetin tam tanımı sizi yereldeki rakiplerinizin önüne geçirmektir. Üst sıralarda dizinlenen (sıralanan) web siteleri hedef kitleye güven vermekte ve satılması amaçlanan hizmet veya ürünü müşteriye satın almaya yönlendirir.

SEO zaman ve disiplin isteyen bir iştir. İşi uzmanına devretmek isterseniz benden 24 saat içerisinde bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.
ozantozanoglu.com
Search Engine Optimization Specialist

Mersin Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır

Mersin SEO Hizmeti ne anlama geliyor açıklayalım. Arama motoru optimizasyonu web sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımak için yapılan bir dizi işlemdir. Yapılan bu işlemlerin ardından hedeflenen sonuç; markalaşma, hedef kitleye güven verme, müşteriye hizmet veya ürün hakkında ilk elden bilgi verme, hedef kitleyi satacağınız ürün veya hizmeti satın almaya yönlendirme vb. Hayatta geçen her dakikanın çok önemli olması ile birlikte internette geçen her saniye buna paraleldir. Geleceğe yatırım yapmak, işletme veya sahip olduğunuz kurumu internete taşımak için geç kalmayın, hemen bir uzmana danışın. 

Yerel SEO Nasıl Olmalı

 • Yerel bloggerlar ile işbirliği yapın
 • Google Haritalara işletmenizin kaydını yapın
 • Sadık müşterilerinizi yorum yapmaya teşvik edin
 • Web sitenizi sesli aramalar için optimize edin
 • Yerel gündeme veya etkinliklere dayalı içerikler oluşturmaya özen gösterin
 • Web sitenizi mobil cihazlar için optimize edin (Responsive şablonlar kullanın)
 • Yerel Anahtar kelimelere odaklanın
 • Konuma özel bir hakkımızda sayfası ve iletişim sayfası oluşturun
 • Yerel hizmetlere ayrıcalık sunan uygulamalara kaydınızı yapın(foursquare, swarm vb.)

Mersin SEO Hizmetinin Faydaları

 • Artan organik trafik
 • Yüksek Dönüşüm oranı
 • Daha düşük reklam maliyetleri
 • Hizmet veya ürün satışının kolaylaşması
 • Daha yüksek web site otoritesi
 • Artan marka bilinirliği ve güveni
 • Geliştirilmiş sosyal sinyaller
 • Doğrudan hedef kitleye ulaşma

Yerel SEO Hizmetine İhtiyaç Duyan Meslekler

 

 1. Barlar ve restoranlar
 2. Hukuk Büroları
 3. Tesisatçılar
 4. Taksiciler
 5. Emlakçılar
 6. Mağaza ve Butikler
 7. Kuaförler
 8. Kafeler
 9. Üreticiler ve daha fazlası.
mersin seo meslekler
Yerel Arama Motoru Optimizasyonu

SEO çok çabuk değişen ve sürekli gelişen bir alan. daha fazlası için “SEO Eğitimleri” web sayfasını sürekli güncel tutmaktayım, takip edebilirsiniz.

Merak Edilenler

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu sayesinde işletmeniz Google’da üst sıralarda yer alacak ve buradan potansiyel müşteriler edinebileceksiniz.

Sektöre ve rekabete göre değişen bir süreç. Kimi çalışmalar 12 ay kimi çalışmalar 36 ay sürebiliyor. Unutmayın marka olmak her yerde olmak demektir ve kolay değildir.

Süreci iyi yönetecek, funnel oluşturacak ve doğru aksiyonları alacak bir ajans size hem maliyet hem de zaman konusunda tasaruf sağlayabilir.

Kesinlikle Dijital Pazarlama eğitimi almalısınız. İşinizi ve süreci doğru yönetmeli ve kontrol edecek bilgiye sahip olmalısınız. Fakat eğitim almanız, bilgiye sahip olmanız bu işi kesin olarak yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Bu süreçte paranızı çöpe atabilir ve bir hevesle çıktığınız bu yola küsebilir ve bir daha hiç dönmeyebilirsiniz. Her zaman tecrübe sahibi ve ne yapacağını bilen uzmanlarla çalışmak en iyisidir.

Bu sektörünüze ve rekabete göre değişen bir durum. Bu konuda daha detaylı bilgiye sahip olmak istersiniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Beni Arayarak Hemen Randevunuzu Alın

Dijitalde geçen her saniye çok önemlidir. Burada başarıya ulaşmak ve markalaşmak istiyorsanız hemen adım atmalısınız. Beni arayarak süreç ve işleyiş hakkında bilgi alabilir ve randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Makale Sana Yardımcı Oldu mu?
7.5/10

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın