fbpx
Dijital Pazarlama
Trend

Mersin Dijital Pazarlama > Danışmanlık Hizmeti

Mersin Dijital Pazarlama Ajansı sizlere hizmet, ürün tanıtımları yaparak dijitalde hedeflerinize ulaşmanızda yardım edecek. İnternet kullanımının gelişmesiyle, kullanıcı davranışının ölçülebilmesi ile internetten yapılan alışverişlerin, fiziki alışverişleri geçtiğini görüyoruz. Bu sebeple internette yerinizi almanız büyük önem taşımakta.

mersinde dijital pazarlama hizmeti
Mersin Dijital Pazarlama

Mersin Dijital Pazarlama

Mersin Dijital Pazarlamanın amacı belli bölgelerde hizmet veren müşterilerine yerelde ticaret çözümleri ve fırsatları sunmaktır. Belirli coğrafi alana alan kısıtlanan pazarlama stratejilerimizle hedefimiz müşterilerimizi başarıya ulaştırmak. Yerelde vereceğiniz reklamlarla daha çok hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Bu alanda hizmet almak isteyen sektörlere örnek verecek olursak: taksiciler, restoranlar, marketler, manavlar vb. Dijital Pazarlama hakkında daha detaylı bilgileri öğrenmek için, “Dijital Pazarlama Eğitimi” adlı yazımı okuyabilirsin.

Mersin Dijital Pazarlama Hangi Sektörleri Hedefliyor

Dijital Pazarlama her sektöre entegre edilebilir ve çalışabilir. İşini dijitale taşımak isteyen her işletmenin yatırım yapması gereken bir alan olarak görüyorum. Sadece işletmeler de değil, Avukatlar, doktorlar, mühendisler işinde marka olmak isteyen ve daha fazla hedef kitleye ulaşmak isteyen her meslekten insanın yatırım yapması gereken başlıca alanlardan bir tanesi. Düşünün şöyle bir örnek verelim:

Yaşadığınız şehirde bir potansiyel müşterinin sizin vereceğiniz hizmete ihtiyacı var ve Google’ da yapması gereken arama “Mersin Avukat” veya “yakınımdaki avukat”. Neden hizmetimizi arayan müşterilere görünmeyelim? Neden onlara daha kolay ulaşmayalım? Mersin Dijital Pazarlama sizlere bu soruların cevabını veriyor.

mersin dijital pazarlama

Yukarıda gördüğünüz resim sadece anlattıklarımın bir örneği. “Mersin’de ayda 1300 kişi avukat arıyor.” Neden bu insanların sizin müşterileriniz olmasın? Mersin Dijital Pazarlama hakkında daha fazla bilgiye veya hizmete ihtiyacınız var ise bana ulaşabilirsiniz.

Yerel Dijital Pazarlama Nedir

Pazarlamanın bir biçimi olarak görülen Yerel Dijital Pazarlama belirli coğrafi bir bölgeyi pazar hedefi olarak görmektir. Bu stratejinin ve stratejiler bütünün hedefi küçük bir pazar segmentindeki müşteriyi tanımak ve onları etki alanına alıp satış yapmaktır. Bir işletmenin içinde bulunduğu topluluğun ihtiyaçlarına uyarlanmış reklamlar günün sonunda sizi mutlu edecektir. Yerel Dijital Pazarlamanın en önemli avantajlarından birisi içinde bulunduğumuz toplumun demografik verilerini yakından tanıyor olmamızdır. Ev başına düşen kişi sayısı, kültürel özellikler, eğitim düzeyi, cinsiyet yoğunluğu gibi verileri biliyor olmak yerel pazarlama reklam kampanyası için büyük önem taşır. Özetlersek, topluluğun ihtiyaç duyduğu hizmeti onlara doğru stratejilerle sunarsanız günün sonunda bir ün elde etmiş olursunuz.

Yerelde Dijital Pazarlama Nasıl Olmalı

Maddelerle Yerel Dijital Pazarlama nasıl yapılmalı bakalım:

 • Arama motorlarının haritalarında görünür olun.
 • Lokasyonuna göre Google da reklam ver.
 • Yerel bloggerlar ile işbirliği yapın.
 • Facebook‘ ta bulunduğunuz şehrin sayfa ve gruplarına katılın.
 • Yerel gazetelerin web sayfalarına reklamlarınızı verin.
 • Yereldeki web sitelerinden linklerinizi paylaşmalarını isteyin.
 • İşletmeniz ile alakalı hashtagler oluşturup müşterilerinizin paylaşım yapmalarını isteyin.
 • Lokal SEO yapın.
 • Yerel bir sadakat puanı oluşturup müşterilerinize indirim kuponu dağıtın.

Dijitale Geçmenin İşletmenize Sağlayacağı Faydalar

 • Kar oranınız büyük ölçüde artar.
 • Fiziksel olarak yaptığınız firma yükümlülükleriniz büyük oranda azalır.
 • Verimlilik artar.
 • Gereksiz iş yükü azalır.
 • Marka bilinirliliğiniz artar.
 • Daha fazla potansiyel müşteri edinirsiniz.
 • Daha fazla hedef kitleye seslenebilirsiniz.
 • Zamandan ve maliyetten tassaruf edilir.
Dijital Pazarlama hakkında daha fazla bilgi için istersen Wikipedia’dan Dijital Pazarlama Makalesini okuyabilir yada benim yazmış olduğum ve stratejileri üzerinde tek tek açıklama yaptım Dijital Pazarlama Nedir adlı yazıyı okuyabilirsiniz. 👍

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Mersin Dijital Pazarlama yazısı mersindeki işletmeler için gerçekten faydalı olmuş. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın