fbpx
Dijital PazarlamaE- Posta Pazarlama
Trend

E – Posta Pazarlama Nedir?

Pazarlama kanallarının hep en arkasında dursada, uzmanlar tarafından adından pek de söz edilmesede e posta pazarlama ilk sıralarda gelir.

Özellikle kurumsal firmaların en fazla üzerinde durduğu bu kanal, reklam stratejilerimiz ve ana odak noktamız insana değer katmak için çok faydalı.

Şimdi E Posta Pazarlama Nedir ve Nasıl yapılır sorusuna yanıt verelim. Makalemi mutlaka sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim, bu yazımda E Posta Pazarlama hakkında harika araçlar ve bilgiler paylaşacağım. 📩

e posta pazarlama nedir
E Posta Pazarlama Nedir?

E Posta Pazarlama Nedir?

E Posta Pazarlama Nedir? sorusuna en kolay yanıt, dikkat çekici bir mektupla ürün satmak olurdu. Müşterilerinize veya yönettiğiniz kitleye ürün tanıtımları, faydalı içerikler, fırsatlar veya bilgilendirme mesajları göndererek onları bir potansiyel müşteri havuzuna katabilir ve satış yapabilirsiniz.

Bu dijital strateji sizlere her katmandan insana ulaşmanızı sağlar ve potansiyel müşterilerinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlar. Sizden alışveriş yapan bir müşteri ile faydalı içerikler paylaşmanız, ona özel fırsatlar göndermeniz onu kalıcı bir müşteri haline getirebilir.

E Posta pazarlama hedef kitlenizi etkileyecek içerikler oluşturabilir, yeni müşteriler edinebilir ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satabilirsiniz. Hem de onlara kendilerini özel hissettirerek! 💃🏻

E Posta Pazarlama Araçları

Hala mektuplaşıyoruz farkında mısınız? Sadece şeklini değiştirdik ve geliştirdik. İletişim hiçbir zaman bitmeyecek ve artık konuştuğumuz her cümleyi ve bütün meziyetlerimizi pazarlamak zorundayız, özellikle içinde bulunduğumuz iletişim çağında.

Şimdi sizlere etkili bir şekilde kullanabileceğiniz ve harikalar yaratarak hedef kitlenizi etkileyebileceğiniz e posta pazarlama araçlarını paylaşacağım. 🔮

Mailchimp

E Mail Pazarlama dendiğinde akla ilk gelen araçtır. Mailchimp kolay kullanımı ve 2000 kişiye kadar ücretsiz e mail gönderebileceğiniz, araçların başında gelir. Bir kaç tıklama ile otomasyon yapabilir ve tüm temel özelliklere erişebilirsiniz.

Tavsiyem bir süre Temel Pakette kullandıktan sonra detaylı analizler ve otomasyonlar için mutlaka paket yükseltin. Zira temel paket işi sınırlı tutar ve geliştirmenize olanak tanımaz.

Hubspot

Hubspot’ da Mailchimp gibi size 2000 e kadar ücretsiz e-mail yollama fırsatı sunar. Hubspot bir araçtan daha fazlasıdır. İçerisinde bulunan gelişmiş entegrasyon ve otomasyonlar sayesinde işinizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz.

Kolay kullanımı ve ileri seviye sürükle bırak teknolojisi sayesinde arayüzü çok işlevsel. E posta yolladıktan sonra size özel metrik ve grafiklerden de yararlanabilirsiniz.

Benchmark

Benchmark ücretsiz sürümünde sizlere ayda 250 e mail yollama fırsatı sunuyor. Ayrıca bir çok temel otomasyona da buradan ulaşabiliyorsunuz. Küçük işletmeler için bence bire bir. Ayda 250 sadık müşteriye mail yollama fırsatı. Kulağa hoş geliyor.

Sendinblue

E Posta pazarlama araçlarını seveceğinizi düşünüyorum. Müşterilerinize veya hedef kitlenize kelimeleri bir taş gibi döşercesine yerleştirmek, güzel tasarımlar yapmak bence keyifli ve değerli hissettirir.

Sendinblue ileri düzey otomasyonları olan bir araç, hem de harika fırsatlar sunuyor. Günde 300 email ve daha önceden özelleştirilmiş şablonlar. Sizce de çok iyi değil mi? Daha bitmedi zamana duyarlı e postalar da gönderebileceksiniz.

Daha bu tarz bir çok eposta aracı bulunmaktadır. Hepsini araştırabilir ve kullanabilirsiniz. Ben sizlere popüler ve kullanışlı olanlardan bahsettim.

E Posta Pazarlama Nasıl Yapılır?

E Posta Pazarlama Nedir? sorusunu yanıt verdik ve sizlerle bir çok E Posta Pazarlama Araçlarını paylaştım. Şimdi sıra geldi E Posta Pazarlama Nasıl Yapılır? sorusuna.

  • Etkili bir email pazarlama yapmak için ilk olarak izinli kullanıcı verisi toplamanız gerekiyor. Ne demek bu derseniz şöyle açıklayalım. Web sitenize bir müşteri girdi ve sizden email almak isteyebilir, ürün satın alabilir ve bültene kayıt olmak isteyebilir, teklif almak isteyebilir. Bunları yaparken mutlaka sitenizde çerez politikaları bulunmalı. Müşterilerin verilerini topladığınıza dair bir onay mesajı iletmelisiniz. Bu sizi yasal olarak veri toplayıcı olarak gösterir ve kimse itiraz edemez.
  • Kitleyi iyi analiz etmek önemlidir. Kendinize kitlem nelerden hoşlanır? Nelere ilgi duyar? veya Onları nasıl email yoluyla etkileyebilirim? Bu soruları sormanız gerekiyor.
  • En önemli adımlardan bir tanesi etkileyici bir başlık. İlgi uyandıran ve tıklanabilir (kanca) başlıklar yazmanız gerekiyor. Dikkat çeken ve siteye yönlendirebilecek tasarımlar ve görseller sizi e posta pazarlamada başarılı kılacak en üstün adımlar.
  • Gönderim sıklığını doğru belirlemek ve gönderdiğiniz emaillerin analizini doğru yapmanız gerekir. Gönderim aralığını doğru belirlemeniz, markalaşmanızı ve kitlenize sürekli kendinizi hatırlatmanız demek.
e posta pazarlama nasil yapilir
E Posta Pazarlama Nasıl Yapılır

E Posta Pazarlama Örnekleri

Bu makale ilginizi çektiyse “Dijital Pazarlama Nedir” adlı yazımı okuyabilir dijital pazarlama kanalları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın